melvinshep994 melvinshep994
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

how many pounds of blueberries can yhu buy for $1.00

Respuesta :

clark34271 clark34271
  • 14-10-2020

Answer:

1/2

Step-by-step explanation:

bc 60+60 is 1.20$

Answer Link

Otras preguntas

What discrepancies do you think there may have been for the importance/non-importance of race during and following the Classical Period?
Think about Newton's 2nd Law, Force equals mass times acceleration. Liz puts a 1 kg weight and a 10 kg weight on identical wagons. She then applies a 10N force
How are osmosis and diffusion alike?
which of the following statements does not accuratley describe the war or 1812? A. It occured even though great britain had decided to seek peace prior to the u
Which term describes any relationship in which two species live closely together?
Ryan sold half of his comic books and then bought seven more. He now has 36. With how many did he begin?
When discussing comparative and absolute advantage, which best describes specialization? developing expertise in certain types of production limiting the types
On the coldest night in Oymayakon, Russia, the temperature dropped from 0°C to −20°C in 5 hours. What is the average temperature change per hour? Enter your a
Sandra pays $11 for 2.75 pounds of cheese. What is the cost per pound? $0.40 $0.44 $4.00 $4.40
what type of cell does this occur in?