Gennysan13
Gennysan13 Gennysan13
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

Dennis brought 5 cans of slime for $23.50.what was the unit rate per can?

Respuesta :

bb6445569 bb6445569
  • 14-10-2020

Answer:

$4.70

Step-by-step explanation:

23.50/5=4.7

Answer Link
Jenkins613332
Jenkins613332 Jenkins613332
  • 14-10-2020

$4.70 per can of slime

Answer Link

Otras preguntas

3. What does it mean when you say that a historical account is valid? The account was written by someone with a great deal of authority. The account is based on
Need help please. Please help me.
What is 67 16/34 + 14/28 =?​
Jasmine is planting flowers at her house. She really likes daisies. Jasmine has a budget of no more than $50 to spend on flowers for her yard. Each Daisy is $1.
elements are made up of atoms which contain two particles in the nucleus and eletrons orbit around what
3 1/8% in simplest form
Explain- the 8 characteristics that are required for life
. What four pieces of information can be viewed in the upper left hand comer of a title page in MLA format?
You can recycle many items. Which of the following is not an item to recycle
1.) Jasmine earns her regular pay of $9.50 per hour for up to 40 hours of work in a week. For each hour over 40 hours of the work in a week, Jasmine is paid 1 1