owend7163 owend7163
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

Marni buys 2.5 pounds of grapefruit for $4.48. To the nearest cent, how much would 6 pounds of grapefruit cost?

Respuesta :

malymole malymole
  • 14-10-2020

Answer:

4.48 x (6/2.5) = $10.75

Answer Link

Otras preguntas

Anyone know the answer?
Carol and Joseph have freckles and curly red hair. All of their children, except one, also have freckles and curly red hair. Their son, Sam, has the same curly
CAN ANYBODY FIGURE THIS OUT ​
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! Match the key term to its definition, example, and picture. (PART 2) 1. Reflection 2. Refraction 3. Diffractio
Which is the biggest difficulty that criminologist place in criminological theory’s
I need Help please anyone
3.2.3 Explore: Have You Ever Played? Approximately how many Cricket teams or players are there in the U.S.
“The Brief History of Literary Movements” is an example of what informational text structure? A. Cause and Effect B. List C. Chronological or Sequential D. Comp
URGENT!!! PLEASE HELP!!!!!! mark brainliest to first person who answers all Double object pronouns: Compose either affirmative or a negative tú or Ud. commands
A brief work of fiction