isabellaeinterian isabellaeinterian
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

What is a more economical purchase, a 5-pound box of spaghetti priced at $6.02, or a 1.5-pound box for $1.70?

Respuesta :

jenniferamaya821 jenniferamaya821
  • 15-10-2020
The 5 pound box of spaghetti(:
Answer Link

Otras preguntas

How is the definition of "lipid" different from the types of definitions used for other biomolecules, such as amino acids, nucleic acids, and proteins?
Which of the following statements about asteroids is true? A. The asteroids in our solar system are spread out uniformly and are not grouped in any particula
If AB=6and AC=8, which statement will justify similarity by SAS?
In the united states, the most commonly used illitict drug is
Which word parts do you need to build a medical word that means abnormal condition of nail fungus?
Magnet A and B are of equal magnetic strength and which position will magnets A&B have the greatest attraction for toward each other
What refers to the immediate response of a​ person's sensory receptors (eyes, ears, nose, mouth, fingers, skin) to basic stimuli, such as the​ look, color,​ odo
Instagram uses a feature called lux. What is lux ? a. It increases the resolution of the photo. b. It decreases the sharpness of the photo. c. It increas
2(3r+7)−(2+r) write an equivalent expression a. 4r+12 b. 5r+13 c.5r+12 d.5r-12 PLEASE HELP!!
Jasmine has 5 1/4 cups of frosting. She wants to put 3/8 cup of frosting on each cupcake she makes. About how many cupcakes can she make?