det2606 det2606
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

Joseph read 9 books in 15 months. What was his rate of reading in books per month?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-10-2020

Answer: 0.6 books

Step-by-step explanation: Divide 9 by 15 to get 0.6 books a month.

( I think) I’ve done this before , this certain question.

Answer Link

Otras preguntas

A jar of jelly that weighs 4.25 ounces costs $2.89. What is the cost of one ounce of jelly?
What message is the cartoonist trying to convey about the American involvement in Panama and the construction of the Panama Canal?
Half of a pizza was broccoli and half was mushroom. george ate 2/3 of the broccoli part and 1/4 of the mushroom part. how much of the pizza did he eat?
-4x + y =6 -5x - y = 21 explain????
Alisa buys a watermelon every year. The first time she bought a watermelon, it cost $2.50. She notices the price is getting more expensive, at a rate of 3% per
True or false all children, even infants, benefit from learning experience that are purposeful, challenging and achievable.
how many cubic blocks with a side length of 1/8 inch are needed to fill a rectangular prism with a length, width, and height of 3/4 inch, 1/2 inch, 1/2 inch, re
What is the difference between heat and temperature?
Last Week Kellie ran 28 miles. This week she ran 32 miles. What was the percent change in the number of miles she ran? Please explain.
Breathable air and drinkable water are