dmmcm83387
dmmcm83387 dmmcm83387
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

Determine which product has the lower unit price one gallon of orange juice for $3.49 or B a half gallon of orange juice for $1.70

Respuesta :

linoyr linoyr
  • 15-10-2020
I think that the half gallon of orange juice has a lower unit price
Answer Link

Otras preguntas

I really need help on geometry
Describe an example of a fossil that consists of an entire organism
Carmen is at a used bookstore. Paperback books cost $ 1 each, and hardcover books cost $ 2 each. Carmen can spend up to $ 10 in all.A. Write an inequality that
Use a factor tree to find the prime factorization of 164
Why was the time period between 1865 and 1900 called the Gilded Age?
how many different (non-conguerent) triangles  have integer side lengths and perimeter 2014
By default, text is _____ in a cell A.) left-aligned b.) centered C.) justified D.) right-aligned
Who was the 24 president of the United States?
Skateboard Revenue: A skateboard shop sells about 50 skateboards per week for the price advertised. For each $1 decrease in price, about 1 more skateboard per w
I really need help on geometry