angleicajeans angleicajeans
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

What is the cost per ounce of a 14 ounce can of soup priced at $.98?

Respuesta :

jaylachance36
jaylachance36 jaylachance36
  • 15-10-2020
$0.07 or 7 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

What was Shakespeare's most famous plays?A. Jomeo and JulietB. HamletC. OthelloD. all of the above​
Find the kissing lengths of the sides of the triangle.
nine more than a number​
Can someone please give me a detailed explanation on how Johann Christian Bach influenced classical music
Tom runs 3/4 of an hour every monday, 30 minutes every tuesday, half an hour every wednesday, 1 1/4 hours every thursday and 2/3 of an hour on friday. How many
am i correct please let me know if i did a mistake
During what phase do sister chromatids move apart?
Please answer!! If you're not 100% sure on an answer, you can tell me.
The volume of a Goodyear Blimp is 2.5x10^7 L, which is occupied by 1.7x10^6 mol of helium. What is the internal pressure of the blimp at 22C
Brain likes to wear colored shirts. He has 10 shirts in the closet. Three of these are blue, four are in different shades of red, and the rest are of mixed or d