aleleighton07
aleleighton07 aleleighton07
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

Ezekiel bought a 18 ounce box of chocolate for $6.50. What was the cost per ounce? in a explanation order

Respuesta :

melanyruiz69
melanyruiz69 melanyruiz69
  • 15-10-2020

Answer:0.36

Step-by-step explanation:

You divide 18 by 6.50, that give you the cost per ounce

Answer Link

Otras preguntas

which of the following is not an example of a symbol? (points : 1) a word a picture an object an opinion
technology changes the natural world to me human needs True Or False
convert the following fraction to a decimal and then to a percent. round the decimal to three places before converting to percent. 9/10 0.09: 9% 0.90; 90% 0.90;
what were the most difficult challenges faced by the Plymouth and Jamestown settlers?
1.7 yard long and 14/5 yard long which one longer
Using a windows computer, to make a window wider, you would move the pointer until it changes to the horizontal resize shape and then ____
jewish tradition teaches that governments in jewish societies should make policies that conform to the ten commandments. this illustrates the belief that
What are some examples of a chemical reaction??
one bottle of aspirin holds 250 tablets, each containing 150 mg of aspirin and sells for $2.95. Another bottle holds 125 tablets, each containing 200 mg of aspi
You should look at a copy someday Simple subject Simple predicate Complete subject Complete predicate