dmont005 dmont005
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

he cost of 3 scarves is $78 what is the unit price

Respuesta :

cam2107 cam2107
  • 15-10-2020
$26


Ex... 78 divided by 3 is $26 each is $26
Answer Link

Otras preguntas

John can jog 3,000 yards in 15 minutes. Id she jogs at thw same rate, how many feet can she jog in 6 minutes
I’m stuck on g. and h.
Five times a number increased by six equals negative two.
The best way to help prevent foodborne illness from fish such as mahi mahi, tuna, mackerel, sardines, and herring is to
Find the LCM of 7 and 13
Which is Visible to the naked eye? A) Atoms B) Chemical Bonds C) Attractive Forces D) Substances that Atoms make up
what’s the difference between a traditional map and today’s maps
A brick is dropped from rest from a height of 4.9 m. how long does it take the brick to reach the ground?
The solar system likely began as a huge cloud of gas and dust. The force that MOST LIKELY caused this cloud to form the large clumps that became the Sun and pla
what would be the advantage of having evidence to both sides of an argument