jerreyzn jerreyzn
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

Munazzah bought 3 plants at a nursery for $17.94. How much money
would it cost for Munazzah to go back to the store and buy 7 more
plants?

Respuesta :

brain110 brain110
  • 15-10-2020
Work out the cost of one plant by dividing $17.94 by 3. Then multiply this amount by 7 to find the cost of 7 plants.
Answer Link

Otras preguntas

What did the New England colonies , middle colonies, and southern colonies have in common?
spanish homework help
eleven times onennumber is 9 more than 8 times another number. the first number minus four is half the second number. find the numbers
I’m confused on what the answer is. Can anyone help me?
High-quality fuel system cleaners have more: A) ColorB) DispersantsC) Friction modifiersD) High-level solvents and detergents
y − 3x = 4 slope intercept form plsssssssss
Michelle's necklace is lost, so now she is saying that if she finds her necklace she will never take it off again. Which stage of grief is she in? A. Bargainin
Pls help me it do in 10 minutes !!!!!!
What are the two different autotrophs and which is more common on our planet? PLEASE HELP!!
Hello please help will give brainliest thank you!