Roshanay makes turkey sandwiches for a family reunion. He purchases 84 ounces of sliced turkey for $26.88. What is the unit cost per ounce for the turkey Roshanay purchases?

Respuesta :

Answer:3.13 rounded to nearest hundredths

Step-by-step explanation: