launa09 launa09
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 6 pairs of insulated gloves cost $45.54. What is the unit price of the pairs of gloves?
ASAP PLEASE

Respuesta :

austinkeith austinkeith
  • 11-11-2020

Answer:

7.59 dollars is the unit price

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is a example of democracy?
where do most pollutants enter the body through?
how many tenths are in 15.03
Steve built a rectangular  table that is 72 inches long and has a perimeter of 240 inches.What is the width of Steve's table? Please answer for me.
What is £300 divided into a ratio of 3:7
Moon Questions? (diagram attached)1. Approximately how many nights during the month would an observer be able to witness a waxing gibbous phase?2. A full moon o
use the functions f(x) = 3x – 4 and g(x) = x2 – 2 to answer the following questions. Complete the tables. x f(x)–3–1 0 2
what does 'butterfingers' mean?
how to change 50/12 to a mixed number?
how do people in Italy use there natural resources