kristianmccray561092 kristianmccray561092
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada


Cathy's food usually costs $212.90 a week. One week, it cost $198.98. How
much less money did she spend that week?

Respuesta :

satsukiranotenshi satsukiranotenshi
  • 11-11-2020

Answer:

$13.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How does 4/15=14/n? What does n equal?
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?
Search results for "A shipment of 18 cars, some weighing 3,000 pounds, and the others weighing 5,000 pounds each. Together the shipment has a total weight of 30
Why does land heat up more faster than water?
List 3 commercial uses of sponges.
Why does land heat up more faster than water?
List 3 commercial uses of sponges.
Search results for "A shipment of 18 cars, some weighing 3,000 pounds, and the others weighing 5,000 pounds each. Together the shipment has a total weight of 30
Why does land heat up more faster than water?