cynthiazulemag cynthiazulemag
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

there is a daily fee of a renting a truck , plus a charge of 0.50 per mile driven if driven 48 miles it costs 64 dollars to rent a truck .find the daily fee

Respuesta :

1358855781 1358855781
  • 11-11-2020

Answer:

88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the abbreviation for the Appalachian mountain
why did the United States avoid involvement in World War II until December 1941?
Wh does a soccer ball that is quickly rolling across a grass field slow and finally stops rolling
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
Wh does a soccer ball that is quickly rolling across a grass field slow and finally stops rolling
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
What is the answer for this equation? -6x = -36
what is wrongith this sentence?     He did all the housework today.
Describe the conditions necessary for the variance to have the value zero.
what is wrongith this sentence?     He did all the housework today.