neenaayeppp
neenaayeppp neenaayeppp
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

a store selling five packs of granola bars for $3.41. what is the simplify unit rate for packs per granola per dollar ?
​

Respuesta :

ianlfrantz2007
ianlfrantz2007 ianlfrantz2007
  • 11-11-2020

Answer:

uh im not sure what the question is asking, but i think the answer is .68

My logic:

just divide 3.41 by 5 to get your unit rate!

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Find dy/dx if f(x) = (x + 2)^7x.
Which state led the way in repealing the british laws that the colonists had enacted concerning crime and punishment?
Constitutional monarchy is most similar to which other system of government?
The stage of plot that includes the key turning point of the story is called
What can you infer from the code about the kind of social problems that affected ancient mesopotamia?
Linda is saving money to buy a game. So far she has saved $24, which is two-thirds of the total cost of the game. How much does the game cost?
Sam and Joe are trying to determine whether their ideas are scientific or pseudoscientific. Sam's idea is not rejected when experiments produce different result
PLEASE HELP QUICKLY IM NEED YOU!!! MATH QUESTION
The CORRECT answer is C (parallelism?
5-2x3+6(3^2+1) =59 need help ??