apratts2020
apratts2020 apratts2020
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

I need 4 answers , The cost per pound of the apples on sale is $
.The cost per pound of the apples on sale is $___
.
You can buy
pounds of apples for $18.00 ___
Since 1 pound = 16 ounces, so there are about ___
apples in each pound.
You can buy approximately ____
apples for $18.00.

Respuesta :

BrettLennon
BrettLennon BrettLennon
  • 12-11-2020
I believe the answer would be 18 apples since 1 pound = $1
Answer Link

Otras preguntas

definition of the wordgreat awakining ?
Presidents throughout American history have given their cabinet members varying degrees of authority. Why might the president call on the secretary of transport
Our numbers are based on what system?
evaluate the expression: xy for x = 3 and y = 5 12 8 15 18
Mario paid three bushels of rice for three boxes of wool at the market. What type of money did Mario use for this exchange?
solve for x x - 13 4x = 22 a. 1.8 b. 5 c. 7 d. 11.7
Which kind of tumor grows slowly and is surrounded by membranes that prevent it from spreading from the original site?
what was a result of the bank failures that followed the stock market crash in 1929
What is the relation beetween the 6s in the Number660,472
I need help on distributive property what is the distributive property