Jonestishawn55
Jonestishawn55 Jonestishawn55
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Terry bought 2 1/2 dozen chocolate chip cookies. She paid $15 for her purchase. If there are 12 cookies in each dozen, what is the cost per cookie?



⁤

Respuesta :

whitewolf2172009
whitewolf2172009 whitewolf2172009
  • 12-11-2020

Answer:

you have  to divide 12 by 15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What does occupation mean?
many economists believe that financing government programs through deficit spending has been effective for which purpose?
Your classmate is starting a new fitness program. He is planning to ride his bicycle 45 minutes every day. He burns 6 calories per minute bicycling at 11 mph an
1/2+7/8 in its simplest form
what are the three functions of the constitution
What are 3 physical changes? and What are 4 CHEMICAL changes?
What type of sentence is used to give a command? a. imperative b. interrogative c. exclamatory d. declarative
what is the speed of sound in air if its temperature is 9°c
what caused the division of Solomons kingdom
Describe the economy of the Hausa city-states