deaundre0625 deaundre0625
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

HELLPPPP PLEASEEE!!

A pack of gum costs $1.49. It has 25 pieces in a pack. How much does it cost to chew each piece of gum?

Respuesta :

saradavis0000
saradavis0000 saradavis0000
  • 12-11-2020

Answer:

$0.05

Step-by-step explanation:

<3

Answer Link

Otras preguntas

____ is the scientist who, in 1915, produced the theory of “Pangaea.” Alfred Wegener Adam Smith Alan Greenspan Alonzo Gandolf
round 4.675 to the nearest cent
Which sentence has a misplaced adjective clause? a. Even the adults were jumping and splashing like children, who usually don't play much. b. Lifeguards, who f
Which of the following is an example of a producer? a. Oak Tree. b. Big Horn Sheep. c. California Kingsnake. d. Box Jellyfish
What is the chemical name for the compound with the formula Na2S? a. sodium fluoride b. magnesium sulfide c. lithium oxide d. sodium sulfide
The sum of two numbers is 100, the difference between the two numbers is 26. What is the number that is less?
At 3:30 p.m., Berto’s train was 34 miles past the egg farm, traveling at an average speed of 85 miles per hour. At the same time on a nearby track, Eduardo’s tr
Select all that apply. Mark the statement if it correctly describes the beginning of the decline of the Roman Empire. A. Incompetent rulers placed huge tax bur
Please help I don't understand this ?
What can you infer about Sarah's parents based on this poem? Explain. Here is the poem: “SARAH CYNTHIA SYLVIA STOUT WOULD NOT TAKE THE GARBAGE OUT”