ameiaoliver14 ameiaoliver14
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

which of the following is a UNIT RATE
1box/ $3
10miles/ 2hours
$6 for each hour
15 pounds every 5 servings

Respuesta :

nathansallee03 nathansallee03
  • 13-11-2020
I believe it is 10miles/2 hours
Answer Link

Otras preguntas

Ahmed is collecting feathers. He finds two white feathers at the park and three white feathers at home. At the zoo he finds four times as many blue feathers as
Tshawna likes to buy Ralph Lauren clothes because the advertisements show healthy, athletic people having fun and looking very stylish. Tshawna regularly buys R
circle the greater number. G. 4 — 0.56 5
whats the answer for this!!
HELP ME PLEASE 100 POINTS!!!!!!!!! Record the weight showing on the scales by clicking on the Report button below. How many foot-pounds of work were done? Force
1. Scarlett loves pizza, in fact, all Italian food! But she tends to experience severe diarrhea after eating them. Scarlett's doctor orders a blood test which r
Richmond County has a population of 850,000 people, which increases by 10% every year due to a growing tech industry. What will the population be in 2 years? If
Swedish researchers investigated the relationship between chocolate consumption and stroke. the researchers gave a questionnaire about eating habits to a random
PLEASE HELP Photosynthesis involves oxidation - reduction and the movement of electrons from one molecule to another. Recall what oxidation and reduction react
Which line on the graph (1, 2, or 3) represents the system at dynamic equilibrium? Explain your answer.