001361124
001361124 001361124
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

which is less expensive per ounce, 16 ounces of colby cheese for 7.75 or 24 ounces of american cheese for 10.25.

Respuesta :

jocelynmataa
jocelynmataa jocelynmataa
  • 13-11-2020

Answer:

16 ounces of colby cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

, he Hurried into the room
I need help on question 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 please
it's all i the picture help!! i don't remember how to solve it
read paragraphs 10 and 11 of Scene 5 of this act. (a) Interpret What does Mr. Frank mean when he says Anne puts him to shame? (b) Compare and Contrast What cont
When children use the word "doggie" to refer to every four-legged animal they see, __________ occurs. A. Underextension B. Overextension C. Telegraphic speech D
how many court heard the case before the supreme court ?
There are 31 girls and 25 boys in the marching band. When the band marches, they are in 7 rows. How many people are in each row?
Is this table proportional? XY 1 3 3 4 12 5 15 7 21
3 page on the dangers of driving unlicensed​
What did the Declaratory Act of 1766 state? a) That the colonist needed to move back to England b) That Declaring Independence was the only was for the colonist