adrianabrandiswb adrianabrandiswb
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

apples costs $1.98 per pound, how much does 1.5 pounds of apples cost

Respuesta :

jrasmusse8944
jrasmusse8944 jrasmusse8944
  • 13-11-2020

Answer:

$2.97

Step-by-step explanation:

Answer Link
sabyynyar
sabyynyar sabyynyar
  • 13-11-2020

Answer:

0.75 apples about 3/4 ig

Step-by-step explanation:

it's just u will divide 1.5 to 1.98 to get how many apples

Answer Link

Otras preguntas

How could you narrow your topic about going to see a new movie? A) use categories to organize your ideas about the movie be) use cubing to gather details about
what are some short term effects of earthquakes?
What is 0.09 rounded to the nearest whole number?
how to make a sentence with conflict resolution?
Scott has 1/3 of the computer games as Anish, and Anish has 1/2 as many games as Nick. Together they have 140 games. How many do they have each? Scott has......
A forerunner of the Declaration of Independence was (A) the Proclamation of Rebellion (B) Lee’s Resolution (C) Suffolk Resolves (D) Declaration of Rights and Gr
Which of the following statements about eutrophication is NOT true? (A) It is caused by acid rain. (B) It is caused by the addition of nutrients to a water syst
The sum of a number and 3 times the same number is 100. What is the number?Equation: Solution:
What is 0.09 rounded to the nearest whole number?
Multiply.1. [tex](2x^3y^3)(5x^2y^8)[/tex]                           2. [tex]9b^3(8b^4)(-b)[/tex]3. 3y²(y²-2y+3)