nevaehepperly
nevaehepperly nevaehepperly
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

Isaiah by Canvas and 8 tube paint for 24.95.if the canvas cost 6.95 how much did the tube of paint cost?

Respuesta :

SpiderBrooke
SpiderBrooke SpiderBrooke
  • 13-11-2020

Answer: $18

Step-by-step explanation:

24.95 - 6.95 = 18

Unless you ment TUBES this should be right

Answer Link
sr128203
sr128203 sr128203
  • 13-11-2020

Answer:

$18=8 tubes $2.25=1 tube

Step-by-step explanation:

1.)24.95-6.95=18

2.)18 / 8=2.25

Hope this answers your question

Answer Link

Otras preguntas

Factor. 64x^2−25y^2 Thank youuuuuu!
Find tanof angle C.
Which means "p decreased by 75"? A p ÷ 75 B 75 – p C p – 75 D 75 + p
sam completed 12 math questions in 24 minutes what are the unit rates in math questions per minute and minutes per math question
Gordon is going for a run through the park, but it is cold outside. The low outside temperature could affect his personal safety. True or False
Can someone help me I need to get this correct I tried and it was wrong
how much heat is needed to melt 35 g of ice at 0c
Homer, lisa, and moe are asked to remember pairs of words. homer tries to accomplish this task by rehearsing the words over and over again. lisa decides to crea
2 to the 10 power in standard form ​
PLEASE ANSWER NEED HELP which of these is an innate reaction hunting in packs mating fighting for protection all of the above