demkicksdoe
demkicksdoe demkicksdoe
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with this

I need help with this class=

Respuesta :

ciallen21
ciallen21 ciallen21
  • 13-11-2020

each pumpkin costs $10.50

63/6 = 10.5 or $10.50 and $10.50 x 2 = $21

that's all I got sorry ~(>_<。)\

Ver imagen ciallen21
Ver imagen ciallen21
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of g? 18g+7=g
if anyone could help.. im not the smartest​
can someone please give me a pull factor of Sudan
Which equation has a graph that is a horizontal line? a. x – 7 = 0 b. 2y + 3 = 4 c. x = y d. x + y = 0
-3 1/2 - [-12 1/4]...............................................
2. Jack and Jill went to Taco Bell. Jack bought three tacos and two burritos and paid $5.40. Jill bought two tacos and one burrito and paid $3.10. What is the
Use the introductory paragraph to answer the question. What is the tone of the paragraph? friendly and encouraging amused and lighthearted cautionary and urgent
Extra points! PLZ help! Who is this latino person? 1. He was a famous sports player. 2. He was involved in charity work. 3. He was not alive in the 21st century
what is the first step to 7(x – 4) = 84.
A water bottle has 16.9 fluid ounces of water. What is the total amount of water in a pack of 6 bottles?