Pinkbutterfly10 Pinkbutterfly10
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

Leila bought 25 pounds of sugar for $12. How many pounds of sugar did she get per dollar?

Respuesta :

christiangoss11
christiangoss11 christiangoss11
  • 13-11-2020

Answer:

x=36

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Write the equation 5x – 2y = 10 in the form y = mx + b.
Drag each tile to the correct box. Match each branch with an example of one of its foreign policy powers.
Two mechanics worked on a car. the first mechanic worked for 10 hours, and the second mechanic worked for 15 hours. together they charged a total of $ 2650 . wh
Why are most native born Americans unwilling to pick oranges, and what challenges do illegal immigrants who do that work face?
what is 11/12 divide 1/3 no simplify please help i need to pass summer school
Briefly describe about the formation and management of HCL through the respiratory and renal systems in digestive system.
An athlete is training really hard and becomes dizzy and feels ill and weak. What could be the cause of this weakness, in relation to cellular respiration?
How does an individual enter into the devil’s family?
Financial statement audits performed under PCAOB requirements are designed to provide which type(s) of assurance with respect to the detection of material misst
Which represents the inverse of the function f(x) = 4x? h(x) = x + 4 h(x) = x-4 h(x) = 3/4x h(x) = 1/4x