renes renes
  • 11-10-2016
  • Mathematics
contestada

a 16-fl oz bottle of juice cost 2.00 what is the unit cost

Respuesta :

petrally
petrally petrally
  • 11-10-2016
24 cents per fluid ounce
Answer Link

Otras preguntas

A Christmas Carol Find three words in the passage which tell you that this book was written a long time ago
Why did Spain set up missions in North America
the measure of one angle is eleven more than four times a number another angle is twice the first angles measure the sum of the measures of the angles are 195 d
When dividing 878 by 31, a student finds a quotient of 28 with a remainder of 11. Check the students work, and use the check to find the error in the solution
The difference in the ways that farmers artisans and scribes contributed to the civilization of ancient Egypt is that
A cube has a volume of 27 cubic centimeters. What is the length of each edge of the cube ?
Which German country built up its military strength and fought for other German countries to encourage them to join them and create a unified German state. A F
Mikhail has a savings portfolio containing $12,000, of which $3,000 is invested in CDs. His friend, Ivan, has $2,000 invested in CDs, and this investment is pro
what is the ratio of 9/36
Tammy solved these problems. 18 ÷ 6 = 18 ÷ 3 = 18 ÷ 1 = Which observation could Tammy make about the quotients after she had her solutions? A.