strawberry12
strawberry12
13-10-2016
Mathematics
contestada
PLEASE HELP ME WITH THIS AND EXPLAIN
Respuesta :
mrinconj
mrinconj
14-10-2016
IF 12 copies cost $0.66 you have to divide 0.66/12 and you will get the cost for 1 copy: 0.66/12= $0.055 per each copy.
If Melyssa needs 56 copies, you have to multiply 0.055*56= $3.08
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 18+ )
Otras preguntas
What is the minimum number of degrees that a square can be rotated before it carries onto itself?
If jamie has $5 and purchases a soda for $1.15 how much change does jamie get back
What is the difference between the French governments maximilien de Robespierre and Napoleon Bonaparte
Which was not an invention that fueled the Industrial Revolution?spinning jenny steam engine flying shuttle astrolabe
Which trait is determined by genetics alone?
what makes a fossil an index fossil
What is the weight of a 45 kg box?
match the rational expressions with their rewritten form x2+4x-7/x-1, 2x2-3x+7/x-1, 2x2-x-7/x-1, x2-2x+7/x-1? A (x+5 ) + -2/x-1 B (x-1) + 6/x-1 C (2x+1) + -6/x-
Because of isostasy a mountain will ultimately _____. answers
help??? ________ means pouted. Gurgle Sulked Meager Hovered