racheltaylor200 racheltaylor200
  • 13-10-2016
  • Mathematics
contestada

1 yogurt cost 55p how many can be bought for £5

Respuesta :

rollinwdre rollinwdre
  • 13-10-2016
if one pound of yogurt cost 55 (cents?) then, Two yogurts cost $1.10
Three yogurts cost $1.65
Four yogurts cost $2.20
Five yogurts cost $2.75
Six yogurts cost $3.30
Answer Link

Otras preguntas

BRAINLY is the worst
What is the primary language in South America? O Spanish O Portuguese French O English​
at the end of meiosis there are
If the half-life of a radioactive substance is 500 million years and you have 48 atoms of it, how many half-lives will have passed by the time that 6 atoms of t
i will give brainlst if the answer is right
y = x + 2 and y = 2x + 3
On a road trip, Lota drives 55 miles each hour. The table below shows how far she travels each hour. h hrs of driving 1 2 3 4 5 6 m miles completed 55 110 165 2
What are the 3 reasons for the settlement in Georgia under the Charter of 1732?
Paradise Corporation budgets on an annual basis for its fiscal year. The following beginning and ending inventory levels (in units) are planned for next year. B
HELP PLEASE Excluding the noble gas group, how does the number of valence electrons in an element influence it chemical reactivity?