fred38 fred38
  • 14-10-2016
  • Mathematics
contestada

for example it cost $36 for for movie tickets so the cost per unit or per ticket is 9

Respuesta :

ashleyh123 ashleyh123
  • 14-10-2016
36x+9. Per represents the x which is per cost.
Answer Link
CoolDawg11
CoolDawg11 CoolDawg11
  • 14-10-2016
What is it about because
Answer Link

Otras preguntas

Do adjectives in german come before or after the noun
Incompatibility with other cats how to deal with
How were goods purchased from the east without an abundance of gold and silver
, you will not need to supplement your Social Security benefits with a pension, savings or investments ture or false
Which two numbers does the square root of 180 between
the number of mice in the box plus 5 more adds up to 16 mice
Identical products is a characteristic of a(n) ______ .
I need help really badly with this
How to sell candy for school fundraisers?
Is law school harder than medical school?