mudders mudders
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Jamarius just filled up his SUV for $58.56. If he put 24 gallons of gas in the tank, what was the cost per gallon?

Respuesta :

camisashrimp
camisashrimp camisashrimp
  • 11-12-2020
Answer:

$2.44/gal

Explanation:

$58.56/24gallon/
Answer Link

Otras preguntas

Me llamo Carlos. Soy de Puerto Rico ?De dónde (3) tú?
Which is a correct verbal expression for 9+ n?
The beginning expansion of the big bang happened relatively slowly compared to how it is expanding now. A. True B. False
Carpeting costs $9.99 a yard. If Jam buys 17.4 yards, how much will it cost her ?
While in college, why did Euler work through advanced math books on his own? His father required it. The quality of education offered was not satisfactory. H
What is a quorum? What are the Rules of Proceedings? The Journal of Proceedings? ANSWER PLZZ IM GIVING 15 PTS TO WHOEVER ANSWERS THIS
(-12,-1) and (-3,-4)
Simplify. 8√-76 Enter your answer, in simplest radical form, in the box.
The following diagram demonstrates the flow of water when a cell is placed in different aqueous solutions. Review the labels at the top of each picture. I
Of the 1.3 billion people living in poverty around the world 70 percent are women sociologists view this as evidence of what