mudders mudders
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate: 5 bags of Hot Cheetos cost $4.32.

Respuesta :

laurenalexa34 laurenalexa34
  • 11-12-2020
$.86 (or more specifically .864)
basically just divide 4.32 by 5 :)
Answer Link

Otras preguntas

Which letter from the map that indicates where the culture was found matches the Native American culture given? Enter the letter of the correct answer in the bo
Pls help Three same-sized cubes are glued together as shown below. If the side length of each cube is 8 inches, what is the surface area of the figure?
Select one of the images and write a 200-word essay about it. What is the artist depicting? What are some details in the image that attract your attention? How
Golf scores record the number of strokes used to get the ball in the hole. The expected number of strokes varies from hole to hole and is called par (i.e. 3, 4,
Find the real solutions of the equation |u-1|=- 1/9
AWARDING CROWN AND POINTS!!! True or false? Did Columbus take advantage of Spain funding his voyages through the factor of a trade deficit (debt), following hun
need help pls .......​
What was the most important consequence of the printing press?
Who thought the nation would be stronger with power at the national level in a central government? Hamilton Or Jefferson
3х^2 (9x)^0=_____*_____