moon3of1
moon3of1 moon3of1
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

At costco food court a family can purchase 4 hot dog meals for 6$ what is the cost per person

Respuesta :

25tjsaadat
25tjsaadat 25tjsaadat
  • 11-12-2020

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

Answer Link
1Miko1
1Miko1 1Miko1
  • 11-12-2020

Answer:

$1.5

Explanation:

6 / 4?

Answer Link

Otras preguntas

Rick says to find 2x5, he can use counting by 5s: 5,10,15,20,25. Explain what he did wrong.
Twelve cookies cost $1.20. what is the cost per cookie?
which of the following elements is chemically most similar to chlorine? A) helium b) sodium c) bromine d) hydrogen
MRS. FARLY WANTS TO BUY A PENCIL FOR EACH OF HER 23 STUDENTS. PENCILS COME IN BOXES OF 5 PENCILS EACH. WHAT IS THE LEAST NUMBER OF BOXES SHE MUST BUY TO HAVE A
. Jerry buys a $2,700 motorcycle on a deferred payment plan. there is no down payment and no interest foreighteen months. jerry must make a minimum payment of $
To divide 14 2/3 divide by 2 3/4, Erik multiplied 14 2/3 times 4/3. Explain Erik's error.
What is the remainder of 712 divided by 28?
PLEASE HELP ME Which of these articles is most likely to include technical vocabulary? A. “Five Growing Career Paths” B. "Choosing the Best Pet for Children”
What is the average of 15, 10, 11, 13, 11?
10 oraciones en futuro simple