Kaseytenezaca
Kaseytenezaca Kaseytenezaca
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

joe bought g gollans of gasoline for $2.85 per gallon and c cans for oil for $3.15 per can

Respuesta :

jleifel
jleifel jleifel
  • 11-12-2020

Answer: You have to divide

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Use quadratics---------------
what does Bonjour, bon monsieur mean in english?
How did the cotton gin impact the growth and harvesting of cotton? A) It planted cotton seeds in neat rows for cultivation. B) It picked cotton without damagin
What is the trigonometric ratio for cos C ? Enter your answer, as a simplified fraction, in the blanks spaces. ---/--- (blank over blank)
What is the greatest common factor?
the states met for the approval, confirmation and ___of a new constitution
A boat travels 30 miles upstream in 5 hours. The return trip downstream takes 3 hours. If the boat travels at the same rate on both parts of the trip, what is t
Malaria is an infectious disease caused by infection with a protozoan. in certain tropical regions, malaria is constantly present. we would say that malaria is
The speed of sound is: 86,000 miles per second 1,100 feet per second 186,000 miles per hour
Use the unit given.find the volume