arreyer02
arreyer02 arreyer02
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

1) Belle works at a donut shop. They sell o box of donut holes for $1.80. There are 20 donut holes in the box. How much does it cost per donut hole? O $0.09 per donut hole O $11 per donut hole O $0.11 per donut hole​

Respuesta :

lbullins77
lbullins77 lbullins77
  • 11-12-2020

Answer:

.09 cents

Step-by-step explanation:

1.80 divided by 20

Answer Link

Otras preguntas

In geography, “scale” refers to
what is 5c + 12d - 6 ? (simplifying algebraic expression)
6 + 2(x-4) = 12 what is X
How to calculate the circle area?
A honeydew melon costs four times as much as a peach. Together they cost $1.50. How much does each cost
Please answer ASAP!! What is the importance of the point of view in a narrative? A) It dictates the outcome of the story B) It determines what the conflict of t
What is the oldest form of genetic engineering? Selective breeding hybridization cloning recombinant DNA
What number starts on the y-axis that goes up ? Help please !!!
Which of the following is not a polynomial?
What are the solutions to the equation? x2(x+2)(x+6)=0 Enter your answers in the boxes. x = or x = or x =