samanthalully3 samanthalully3
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 what cost per apples

Respuesta :

tawww
tawww tawww
  • 11-12-2020

Answer:

65 cents

Step-by-step explanation:

4.55/7=.65

Answer Link

Otras preguntas

Which is the layer underground where all empty spaces are filled with a combination of air and water? A. Impermeable rock B. Zone of saturation C. Zone of aerat
How old was eisenhower when he became president?
What is the y-intercept of the function f(x) = -2/9x+1/3?A _2/9B -1/3C 1/3D 2/9​
What nerve transmits sound impulses to the brain?
The mortage is the amount that is borrowed to buy real estate. true false
what does desensitizes mean​
Read the excerpt from The Land, Part 4. Mitchell didn't say anything, and we sat there in silence looking out over my daddy's land together. After a while I sa
How much heat is absorbed by 41 g iron skillet when its temperature varies from 9°C. to 20°C
More damage is done and more life is endangered in a head-on collision of two cars, each traveling at 30 mph, than in a car crashing into a brick wall at 30 mph
PLEASE HELP FOR PLATO Complete the following paragraph with the appropriate principle of animation? A character is walking down the road and, as he does, he lif