malachiroby4pf malachiroby4pf
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada


The cost of nails varies directly with the number of pounds bought.
If 4 pounds of nails cost $11.60, what is the cost of 3.5 pounds?

Respuesta :

HOOKINGYEA
HOOKINGYEA HOOKINGYEA
  • 11-12-2020

Answer:

10.15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can you please put the words in s sentence please
What does Jem do when Dill runs away from home?
Which of the following is the equation of a circle whose center is at the origin and whose radius is 4 ?School District of Manatee County April Siegler
Can some one help me solve these problem
Because of the supremacy clause, staes Federal law
Even though the knight won fame and honors, he was also very blank
Were horses on north America in ancient times and if so were they different than the horses of today
Given:2PQ=PR prove: Q is the midpoint of PR
True or False: Shakespeare’s plays have been performed more than any other playwright’s in history.
When it comes to safe patient handling what does it take to preform this task ergonomically