nickt3930
nickt3930 nickt3930
  • 12-12-2020
  • Mathematics
contestada

help anyone?????????????????????:))))))))))))))))

help anyone class=

Respuesta :

mainangel101
mainangel101 mainangel101
  • 12-12-2020
the answers are 7.5 , 12 , 27
Answer Link
Аноним Аноним
  • 12-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

1 cupcake=1.5 dollars

5 cupcakes=5×1.5

=7.5

1.5 dollars=1 cupcake

15 dollars=15/1.5

=10 cupcakes

Answer Link

Otras preguntas

which of the following is not a change native americans in washington experienced in the 1960s and beyond A. new demands for traditional rights B. sending child
Joan Arlington has twice as much money invested at 5% simple annual interest asshe does at 4%. If her yearly income from the two investments is $399, how muchdo
Donna bought 3 bags of dog treats for $6.75. What is the cost per bag of dog treats? A. $2.25 B. $9.75 C. $3.38
Find the slope and Y-intercept
The ordered pair (-3,0) is a solution of which system ? Help needed !!! 10 points.
Which of these had the carbon, hydrogen, and oxygen in a 1.2.1 ratio
(14x^(2)-21x)/(2x-3) need answer now please! show work
what was the value of 342000 - 9%=​
Describe someone you know who has high self-esteem. Describe someone you know who has low self-esteem.
when it was first established, the city of constantinople a, resembled other city's in the roman empireb, showed a great influence by Greek culturec, was much l