53972
53972 53972
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

Gabe buys a pack of 25 colored pencils for $25.50. What is the unit cost of one pencil

Respuesta :

daniyal04
daniyal04 daniyal04
  • 14-12-2020

Answer:

1.02

Step-by-step explanation:

hopefully it helped

Answer Link

Otras preguntas

What is 23 squared and 62 squared please help?
what is a sentence for laughable
what will happen if the released butterflies were unable to fly south?
Seth has 4 plaid shirts and 5 solid-colored shirts hanging together in a closet. In his haste to get ready for work. He randomly grabs 1 of these 9 shirts. What
How was donatello influenced by the beliefs and values of renaissance society?
One route along flat terrain from Hermansville to Melville is to drive straight north from Hermansville for 120 miles to Jamestown, then, at Jamestown, to drive
How much does a Yuan weight?
What process happens in the mitochondria.. ??
Andrew won a cash prize on a game show. Andrew paid taxes of 29% on the original cash prize and had $28,000 remaining. How much was the original cash prize?
How would you find the zero of f (x)=16x^4 - 9x^2