tacchino tacchino
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

One bag of peanuts costs $1.52. How many bags
can you buy with $34.96?

Respuesta :

btabirih7206
btabirih7206 btabirih7206
  • 14-12-2020

Answer:

23

Step-by-step explanation:

just divide.....fjf

Answer Link
yellow1120 yellow1120
  • 14-12-2020
23 bags of peanuts

$34.96/$1.52= 23
Answer Link

Otras preguntas

Which is equivalent to this? Plz help nowww
If a copper penny turns green when exposed to air and moisture, it is due to a _ change
the molecular sequence, or blueprint for a protein, is originally carried by which molecule
Please help with number 17 and 19 asap :))))
Simplify the expression given below. x-3/x-1 + 6/x-3
Identify the type of figurative language used in the sentence below. Duncan’s anger was a wildfire waiting to ignite. imagery simile metaphor hyperbole
solving for y[tex]5y + 8 = 2y - 3x + 5[/tex]
what is the tone of "drawing the attention of his classmates awell as his teacher, the student dared to experiment with his professor's intelligence by interrog
The acceleration due to gravity on the moon is 1.6 m/s2, about a sixth that of Earth’s. Which accurately describes the weight of an object on the moon? An obje
All of the following are ways to show, not tell EXCEPT: dialogue modifiers sensory details action