cwhitehead309683
cwhitehead309683 cwhitehead309683
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

17). If 6 apples cost $6.54.
How much does one apple
cost at the same rate?

Respuesta :

shemtomke
shemtomke shemtomke
  • 14-12-2020

Answer:

$1.09

Step-by-step explanation:

6 apples = 6.54

1 = ?

6.54/6

= $1.09

Answer Link
NiceSapperofCyan NiceSapperofCyan
  • 14-12-2020

Answer:

$1.09

Step-by-step explanation:

6.54/6=1.09

1.09 is the cost of one apple

Answer Link

Otras preguntas

PLZZZZZZZZZ HELP 30 POINTS AND BRAINLIEST Cotton farmers constantly battle with insects that want to eat their crops. Geneticists created transgenic cotton with
Which elements are the most reactive and why?
Help me please ill mark as the brainiest if correct. I don't know how so please tell me
HELPPPVPLEASE Create an essay introduction for this topic. (Argumentative essay) Is reaching a consensus always a good idea, or are there times when its better
-3 2/6 divided by 1 1/2 A. 9/20 B. -3 2/3 C. -2 2/9 D. -5
A 6.00 L container of N_2 has a temperature of 273 K. Calculate the volume if the temperature is doubled. a 24.0 L b 12.0 L c 6.0 L d 3.0 L
Karen, Trey, and Dante have a total of 75 in their wallets. Karen has 5 more than Trey. Dante has 2 times what Karen has. How much do they have in their wallets
4++++++++++++++++++++++++++++++++=4=
Which list of angle measures could be the angle measures of a triangle?
What are the three different layers of homeland defense?