Konatedebora2 Konatedebora2
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

A bakery sells 6 bagels for $3.99 and 4 muffins for $2.29. What is the total
cost in dollars of 2 dozen bagels and 12 muffins?

Respuesta :

Alnxsty6 Alnxsty6
  • 14-12-2020
$15.96 for bagels, $6.87 for muffins
Answer Link

Otras preguntas

Which of the Plains tribes was one of the first to make contact with Europeans?
Which of the following is a function of a vacuole
Assess the effect of selective breeding on food crops
Make d the subject of the formula a=cd
Charlie can run at a speed of 3 yards per second. About how many miles per hour does Charlie run
animals with bilateral symmetry
How did Monks hope to reform monastic life in the 12th century
Which of the following can be considered goals that President Buchanan wanted to accomplish with regard to Kansas?
Does electricity flow somewhat like water?
Whar are 2 main functions of the us governement