raiynaiirek raiynaiirek
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

Cereal - 13.8 ounces for $4.14 =

Respuesta :

alexismaysschool alexismaysschool
  • 14-12-2020

Answer:

30¢ per ounce

Step-by-step explanation:

I'm not exactly sure what your asking, but I'm going to assume that your asking for the unit price.

[tex]\frac{4.14}{13.8}=0.3[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Consider the data on the selling prices($000) of homes in the city of Warren,Pennysylvania,,last year Selling prices($000) Frequency 120-150 4 150-180 18 180-21
What does the author mean by collective weariness?
________ is a religion that has had an impact to society.​
The value of the 8th term is 78.The sequence is increasing by 10 at each step.Explicit equation: y=10x-2Recursive: now= previous term +10Find the 9th term. Expl
Why was the U.S. dollar important to international economics in the mid-20th century? A. Businesses were only able to use U.S. dollars when buying foreign goods
What does scornful mean
yo desayuno a las 7 de la mañana
Equilibrium describes the balance that results from a forward and reverse reaction proceeding at equal rates. Since reaction rates depend on concentration, temp
Which survival advantage did Homo sapiens have over Neanderthals?
what information prehistoric period gives​