Nariah08
Nariah08 Nariah08
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

A pack of batteries that come in a 48 count are $24.98 what is the unit price of just one battery?​

Respuesta :

rogelioespaillat1
rogelioespaillat1 rogelioespaillat1
  • 14-12-2020

Answer A pack of batteries that come in a 48 count are $24.98 what is the unit price of just one battery is  $0.50

Answer Link

Otras preguntas

Installing sidewalks made of recycled tires is one way walmart is
suppose that YM has a length of 12in and its distance from point L is 5in find the radius of circle L to the nearest tenth a) 6.7 b) 7.1 c) 7.8 d) 8.3
Is there a famous person that you have always wanted to meet?
Perhaps you wanted pizza for dinner, but was out voted by the rest of the family who wanted chili. This is similar to what happens in a community. One person ha
Which stage in the product life cycle represents the level in which both sales and competition​ increase?
Peed = distance divided by time taken. car 1 travels 10 miles every 5 minutes. car 2 travels 30 miles every 20 minutes. what is the difference of speed between
Sa iyong paniniwala kailangan bang paghirapan ng tao sa mundo ang pagpunta o lugar niya sa langit? Ipaliwanag
The difference in charge across the membrane is called the ________.
PLEASE HELP ME PLEASE
calculate the moles of SO2 that contains 3.8 moles of O atoms