Gio1444 Gio1444
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

Grapefruits are priced at 3.99 per pound.Which equation represents y, the total cost for x pounds of grapefruit

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-12-2020

Answer:

Y divided by 3.99 = X

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do you remember how to find the side of a triangle and the inide using SOH CAH TOA
this graphic shows how revolutions progressed throughout France, what is the middle step of the progress
A boat can travel 48 miles downstream in 4 hours and can make the return trip in 6 hours. find the speed of the boat in still water.
Two cars leave a town at the same time heading in opposite directions. One car is traveling 12 mph faster than the other. After 2 hours, they are 232 miles apar
Which is the value of g(5) if g(x)=3.4x-8
Plz help with Spanish plzzzzz
Which Of the following is the solution to 4|x+3|>8?
What line on a weather map indicates areas where the temperature is the same
Why is “The Railroad Earth” considered both poetry and prose? It contains poetic elements but is much longer than typical poetry. It is conventional in structu
PLEASE HELP!! FAST :)