Nariah08
Nariah08 Nariah08
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

A pack of gum that comes with 35 pieces is $2.88 how much is one piece of gum? (unit price)​

Respuesta :

estepem estepem
  • 14-12-2020

Answer:

0.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can someone answer this?Please help​
PLEASE HELP ASAP I NEED HELP!!!
Evaluate if x = -4. - 3x +7
COUNTY ATTORNEY:. . . . Dirty towels! (kicks his foot against the pans under the sink) Not much of a housekeeper, would you say, ladies? —Trifles, Susan Glaspel
Time management includes all of the following EXCEPT:A. Setting objectivesB. Exceeding your limitsC. Creating a personal mission statementD. Avoiding distractio
Which technology can be implemented as part of an authentication system to verify the identification of employees?
Solve the equation. z−326 = 164 z=
Excerpt from James Henry Goodings’s Letter But when the war trumpet sounded o’er the land, when men knew not the Friend from the Traitor, the black man laid his
what is the correct English"The farmer grows crops and sell or sells" is it sell or sells​
which of the following laws was passed to protect the Environment? A. The North American Free Trade Act B The Clean Air Act C. The Patriot Act D. The Oceanic Us