jdstazzone jdstazzone
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

Granola cost $2.79 for 16.4 ounces at this rate how much does 25 ounces of granola cost

Respuesta :

2late 2late
  • 14-12-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

16.4 divided by 2.79 is 5

Well its rounded to 5

25 + 5 = 30

Answer - 30

Answer Link

Otras preguntas

solve for m in E=1/2mv²+mgh
???????????? Can I has h
When momentum is transferred from one object to another, the total amount of momentum in the system (is/ is not) conserved
SOLVING SYSTEMS OF EQUASIONS BY ELIMINATION. -4x-2y=-12 4x+8y=-24
What does the principle of uniformitarianism state?
How do you find perimeter
Which term identifies a type of nuclear reaction?(A) fermentation(B) reduction(C) deposition(D) fission
How were the greeks able to defeat the persian fleet even though they were outnumbered?
???????????? Can I has h
How do you find perimeter