rihanna1481
rihanna1481 rihanna1481
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

Rihanna bought 3 pounds of oranges for $2.52. How much did she pay per
pound?

Respuesta :

mike0928088 mike0928088
  • 14-12-2020

which is 0.78

3 divided by 2.52

Answer Link

Otras preguntas

help me with number 11 please
How does movement determine what side we see of the moon
following their defeat at the battle of long island the british fled to pennsylvania true or false
pleasehelp me pleaseplease i really need help
Each item below begins with a letter that is followed by definition for a word. identify the word and add a letter......
#10 am I correct Can you explain If I'm incorrect then what is the answer
Help please!! :(: :(:
Es bueno separar las botellas de plástico, las latas y las cosas de vidrio para _____. A. reciclarlos B. recogerlos C. reciclarlas D. separarlas
I don't understand most of this after question #2, plz help
When a 2.5 mol of sugar (C12H22O11) are added to a certain amount of water the boiling point is raised by 1 Celsius degree. If 2.5 mol of aluminum nitrate is a