allaaz
allaaz allaaz
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

Aaron buys erasers for his pencils. Each eraser costs $0.20. The total cost is $1.20. How many erasers does Aaron buy? Solve this problem any way you choose.

Respuesta :

anauayan
anauayan anauayan
  • 14-12-2020
Aaron bought 6 erasers
Answer Link

Otras preguntas

A certain pregnancy test claims to be 99% accurate. Of 10,000 women who take the test, 40% of them are actually pregnant. Determine the number of true and false
Elisha use a 17 connecting cubes to make a model of a kitchen the kitchen model is in the shape of a rectangle and is one cube hi how many different ways could
What does y and c equal if y=2c+3 and y=-2x-3
What does the Law of Conservation of Energy tell us?
would it ever be appropriate today for the government to use slick advertising tactics to get the american public to support a particular cause, such as a war?
PLEASE ANSWER WILL MARK THE FIRST PERSON WITH THE RIGHT ANSWER BRAINLIEST THANKS
How to graph this equation 5y-15=5x
According to Marxist theory, which three conditions would lead to a communist society? A) equality and economic justice through socialism B) a gradual decline i
2. Find the value of W and the measurement of P.
A 6-ounce bottle of juice costs $.96. An 8-ounce bottle costs $1.12. Which is the better to buy?