caitlynlu
caitlynlu caitlynlu
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

Diego is buying fruit at the store. Which costs less:
1 pound of each fruit or 4 pounds of peaches?

Respuesta :

lexi3575
lexi3575 lexi3575
  • 14-12-2020
We would need a chart that tells us the prices
Answer Link
kuzkuzTheMan
kuzkuzTheMan kuzkuzTheMan
  • 14-12-2020

Answer: I think 4 pounds of peaches because we don't know how many peaches you can buy. I am not exactly sure though.

Step-by-step explanation: wish you the best of luck, And merry Christmas:D

Answer Link

Otras preguntas

What was the most immediate geographic impact of the Klondike gold rush?
Can someone answer these!!!!!! 11 PTS!!!!!!!!!!!!!!!!
Which equation represents the line shown on he graph?
durning a five year period, 65% of snowstorms in a certain city caused power outages. twenty-one of the snowstorms did not cause power outages. Find the total n
octyl methoxycinnamate and oxybenzone are common ingredients in sunscreen applications. These compounds work by absorbing uv b light (wavelength 280-320 nm), th
How do I solve x for obtuse triangle
Match each inequality to the number line that represents its solution
Match the term or event with the correct description. 1.A naval strategy that involves blocking ports 2.Disturbance 3.A government ruled by one person who inher
Please hurry... A boat traveled 36 miles in 3 hours.At this rate,how many miles will the boat travel in 0.5 hour. This is not a multiple choice it's free respon
why did early Europeans want church reform.