aysaglover aysaglover
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

I need help asap. Its due i 10 min

I need help asap Its due i 10 min class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-12-2020

Answer:

John is correct because if the amount in a pack is 12 and there are 7 people if you do 12 divided by 7 you would know how much each can costs

Step-by-step explanation:

Hope this helps

Have a great day!

Answer Link
cityg158
cityg158 cityg158
  • 15-12-2020

Answer:

Susan is correct because to get the total cost, we multiply the unit price by the number of people attending.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Don’t know where to start
There can be multiple equal & opposite forces acting on a singular object? True or False
How did Joseph Stalin's collectivization policies affect the Ukrainian people? O A. They subjected Ukrainians to widespread famine and political oppression. B.
Given the graph below, write an equation in slope-intercept form.
A line includes the points (-7, 1) and (7, -1). What is its equation in slope-intercept form? Write your answer using integers, proper fractions, and improper f
Susanna walked 2/7 of a mile in two over five of an hour what is a unit rate in miles per hour
What is the volume, in liters, of 1.4 moles of CO2 gas at STP?
Can someone help me pls? :( I will mark you the Brainliest.
x+y=3 workout the value of 2x-2y
State if the triangles in each pair are similar. If so, state how you know they are similar and complete the similarity statement.