zion0990 zion0990
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

Mias mom paid 22.50 for 5 pizzas for a family

What is the rate for cost per pizza ...

What’s the unit price ...

Respuesta :

KrispyPepper KrispyPepper
  • 15-12-2020
$4.5 per pizza. I did 22.50/5
Answer Link

Otras preguntas

The election of 1824 that brought _______ to the presidency was the most controversial and complicated election in American history
is a redwood tree an autograph or heterotroph?
How much does a 5 pound bag of flour weigh in Newtons?
List three examples of non science careers that require some knowledge of science.
How did elevated trains and subways improve urban transportation
Of the 125 guests invited to a wedding, 104 attented the wedding. What percent of invited guests attented the wedding?
How will rising sea levels affect life in tuvalu
What processes shape the surface of the land?
geologist obtain indirect evidence about earth's interior by what
what new relationship with hawaii did congress approve in 1898